Antalya Bosch Kombi Bayi, Antalya Doğalgaz Firmaları, Antalya Doğalgaz

ÜCRETSİZ KEŞİF HATTI +90 242 999 26 11

Antalya Doğalgaz Firmaları

Antalya Doğalgaz Firmaları - Antalya Bosch Kombi Bayii


Antalya doğalgaz firmaları arasında hangi firma en iyi hizmet kalitesini sunuyor, hangi firma kaliteli malzeme kullanıyor, hangi firma satış sonrası hizmeti layıkıyla veriyor? aklınızda ki tüm bu sorulara cevap verebilmek için ayrıntılı bir doğalgaz firma analizi nasıl yapılması gerektiğini açıklayalım.

1. Aşama: Hangi firmaları evimde keşif yapılması için davet edeyim?

www.dogalgazfirmalari.net internet sitesinden veya enerya doğalgaz dağıtım şirketinin resmi internet sitesinden yetkili doğalgaz firmaları arasından 3 tanesini seçin. Peki 3 firmaya neye göre karar vermem gerekiyor sorusuna sikayetvar.com sitesinden şikayet sayısı ve müşteri memnuniyet oranlarını öğrenebilirsiniz.

2. Aşama: Firma yetkilisini eve davet ettiniz. Eve geldiğinde size doğalgaz tesisatı kalorifer tesisatı güzergahları, kırılacak veya delinecek yerlerle alakalı ayrıntılı bir bilgi vermesi gerekiyor. Eğer bu bilgiyi almadan onay verir iseniz firmanın veya ustasının insafına kalmış olursunuz. Doğalgaz firma yetkilisi kombiler hakkında da ayrıntılı anlaşılır bilgi verebilmesi gerekir. Doğru firma için küçük bir püf nokta verelim. Yarım yoğuşmalı kombiler ucuzdur ve az tasarruf sağlar. Tam yoğuşmalı kombiler biraz daha pahalıdır ama maksimum tasarruf sağlamaktadır. Eğer doğalgaz firma yetkilisi size yarım yoğuşmalı kombiyi öneriyor ise oradaki amacı size ucuz malzeme ile ucuz fiyat çıkarmaya çalışmasıdır. Bu firma radyatörden vanasına borusundan termostatına kadar hep ucuz malzeme kullanmak isteyen bir firma olabilir. Dikkat etmekte fayda vardır.

3. Aşama: Kullanılacak olan malzemelerin marka model ve adetlerini belirten bir teklif almayı unutmayın. Unutmayın ki 10,000tl lik bir tesisatta küçük oynamalar ile 1.000 tl zarar ettirebilir.

4. Aşama: Bu 3 firmanın yetkililerinden doğalgaz tekliflerini aldığınızda; doğru firmalardan fiyat teklifi almış iseniz %3-5 farklarla aynı olacaktır. Eğer birisi daha fazla bir oranda uygun fiyat teklifi vermiş ise yine o firmaya dikkat edelim. Unutmayalım ki doğalgaz firması evinize kullanılacak olan malzemelerin hepsine para ödüyor ve bir miktar kar elde etmesi gerekiyor. Ucuz fiyatta ama malzemede ama işçilikte bir sıkıntı yaşanacaktır.

4.Aşama: Fiyat tekliflerini aldınız. Malzemeleri kontrol ettiniz. Sonuç olarak 2 firma arasında kararsız kaldınız. Böyle bir durumda hangi firma yetkilisi size daha samimi geldi, hangisine nazınızın geçeceğine inanıyor iseniz o firma ile anlaşma yapabilirsiniz.


antalya doğalgaz firmaları antalya bosch kombi bayii